سبد خرید

درج رایگان دامنهدامنه های فروشی مونوپندامنه های فروشیدامین های فروشی خرید و فروش دامنه

خرید و فروش دامنه

بزودی همه به یک دامنه نیاز داریم

  آیا تاکنون با عبارت « فروش دامنه » برخورد کرده اید؟ خوب است بدانیم با روند رشد فناوری اطلاعات یا  آی تی در ایران، کارشناسان حوزه کارآفرینی پیش بینی کرده اند، کسب و کارهایی موفق باقی می مانند که پیش از هر اقدامی، حضور خود در فضای مجازی را پایه گذاری کنند. از آنجایی که اولین گام برای ورود در حوزه آی تی در اختیار داشتن یک آدرس منحصر به فرد است، اهمیت مالکیت یک دامنه نیز نمایان می شود. دامنه ها قابلیت خرید و فروش دارند. بنابراین عبارت « فروش دامنه » دریچه ای است در جهت برآورده کردن اولین نیاز یک کسب و کار، تا شما بتوانید با خرید یک دامنه خوب، یک شروع خوب داشته باشید.

مدل کسب و کار مونوپن برای فروش دامنه

   ما براین باوریم که یک شروع خوب می تواند سرآغاز یک حرکت خوب باشد. یک شروع خوب با یک نام خوب، با یک انتخاب خوب آغاز می شود.
 برخلاف تصور اغلب افراد، انتخاب یک نام خوب برای ثبت دامنه، کاری ساده ای نیست. این کار نیازمند برخورداری از دانش زبان شناسی، مهارت تکنیکی در انتخاب نام دامنه، حس زیبایی شناسی کلمات از نظر آوایی و بصری، درک پتانسیل برند شدن نام دامنه و ... است.
  وب سایت مونوپن با نگرشی متفاوت در معرفی یک دامنه ثبت شده، با خلق دامین کارت، صفحاتی جذاب و تاثیرگذار برای خرید و فروش دامنه را در مدل کسب و کار خود قرار داده است. خلق دامین کارت از یک طرف باعث بهتر دیده شدن یک دامنه ثبت شده می گردد و از طرفی سبب می شود تا خریدارِ نام دامنه، چشم اندازی از آینده کسب و کار خود را در پیش چشمانش مجسم نماید. زیبایی شناسی دامنه را لمس کند، پتانسیل برند شدن را درک کند و با یک انتخاب خوب، یک شروع خوب داشته باشد.
در مدل کسب و کار ما سعی شده است برای فروش یک نام به زبان انگلیسی، فروش دامنه ir و com آن نام، در کنار هم و بصورت یکجا انجام شود. زیرا ما عقیده داریم به جز برخی موارد خاص، مالک یک وب سایت برای حضور در فضای وب می بایست حداقل دو دامنه ir وcom را بصورت همزمان در اختیار داشته باشد.  بنابراین باید انتظار داشته باشیم که ارزش نرخ دو دامنه بصورت یکجا، بیش از ارزش نرخ مجموع هر کدام از آن ها بصورت مجزا باشد.

 

خرید و فروش دامنه های رند

   رُند به چه معنی است؟ کلمه رُند در واژه نامه آزاد به معنی گرانبها و با ارزش آمده است. اما در اصطلاح عامیانه به سر راست و بدون پیچیدگی بودن نیز اطلاق می شود. مشاهده عبارت ترکیبی « دامنه های فروشی رند » می تواند هم شامل گرانبها و با ارزش بودن و نیز سر راست و بدون پیچیدگی بودن باشد. به عنوان مثال دامنه blackanddecker.com علیرغم طولانی بودن خرید و فروش دامنه های رندنام دامنه به دلیل برند بودن محصولات decker&blacker از سال 1910 میلادی در صنعت و جهانی بودن نام برند، با ارزش و گرانبهاست. نوع دیگری از دامنه های رند شامل نام هایی است که به راحتی بیاد سپرده می شوند مانند: ZOOM.com یا ZedMix.com
اخلاق کاری حکم می کند در فروش دامنه خود، هنگامی از عبارت فروش دامنه های رند استفاده کنیم که آن دامنه ها واقعاً دارای شرایط یک دامنه رند باشند. چنانچه صاحب امتیاز دامنه ای هستیم که می تواند از نظر اهل فن، جزو این گروه از دامنه ها باشد، می توانیم به خود اجازه دهیم مطابق شرایط معمول در خرید و فروش دامنه های رند، قیمتی متناسب با ارزش قیمت دامنه رند را تقاضا کنیم.
   بنابراین وبسایت مونوپن به فروشندگان دامنه در فضای مجازی توصیه می کند ضمن احترام به شعور خریداران دامنه، از خود تصویری واقع گرایانه و منصف را به نمایش بگذارند. خوب است بدانید رفتار حرفه ای ما در این حوزه، زمینه ساز رشد این تجارت و رونق خرید و فروش دامنه های ثبت شده در ایران خواهد بود. در هر تجارت رونق یافته،  بررسی میزان عرضه و تقاضا،  عاملی تعیین کننده برای انتخاب یک روش موثر در فروش است.
بنابراین برای رونق خرید و فروش دامنه های ثبت شده، می بایست شیب نمودار تقاضا از سمت خریداران حرکتی صعودی داشته باشد. و این امر زمانی تحقق می یابد که عرضه کنندگان در حوزه فروش دامنه به درستی به وظایف خود عمل کنند. این وظایف را می توان در پنج نکته کلیدی خلاصه کرد.


پنج نکته کلیدی درباره فروش دامنه

   براساس نتیجه گیری از مباحث بیان شده، اصلی ترین وظیفه، در حوزه فروش دامنه، ایجاد افزایش تقاضا برای خرید دامنه های ثبت شده در فضای مجازی است. ایجاد میل به خرید دامنه های ثبت شده را می توان از روش های مختلفی دنبال نمود. وبسایت مونوپن برای ایجاد این اشتیاق در خریداران توصیه می کند:
- در انتخاب نام دامنه آنچنان دقت کنید که از نظر شما آن نام برای کسب و کار خودتان هم برازنده باشد. یعنی اگر شما جایپنج نکته کلیدی درباره فروش دامنه خریدار بودید نام آن دامنه، شما را نیز مجذوب خود می کرد.
-  در قیمت گذاری بر روی دامنه، شرایط معمول بازار را مشاهده کنید، ببینید اگر شما به جای خریدار می بودید، حاضر می شدید میلیون ها تومان برای آن دامنه بپردازید؟ آیا چنین خریدارانی در بازار فعلی ایران وجود دارند؟ بنابراین با قیمت گذاری صحیح خریداران را به سمت شیب صعودی بازار تقاضا در خرید و فروش دامنه هدایت کنیم.
- ایده خود از مالکیت اولیه در خرید آن دامنه را مشخص کنیم.  چرا ثبت اولیه آن دامنه برای ما جذاب بوده است؟ چه آینده ی روشنی را برای آن متصور هستیم؟ برای فروش دامنه، ایده خود را با خریداران دامنه، با نگارشی زیبا و واقع گرایانه در میان بگذارید. نام دامنه را به گونه ای توصیف کنید که شایستگی های آن نام برای مخاطب مشخص شود.
- حس زیبایی شناختی خود را به حس زیبایی شناختی خریداران گره بزنید. با ارائه تصویری زیبا از دامنه در قالب یک «دامین کارت» خریداران دامنه خود را تحت تاثیر قرار دهید.
- در هنگام خرید و فروش دامنه با خریدار تعامل کنید. به تعهدات خود در انتقال دامنه به دیگران به موقع اقدام نمایید. در راستای رونق  این بازار وظیفه شناس باشید.


مزایده دامنه

   مزایده زمانی اتفاق می افتد که تقاضا برای کالا یا محصول، بیشتر از مقدار موجود باشد. در نتیجه خریداران برای بدست آوردن آن کالا یا محصول با یکدیگر رقابت می‌کنند. بنا به تعریف ذکر شده مزایده دامنه زمانی شکل می گیرد که میزان تقاضا در بازار خرید و فروش دامنه از میزان عرضه آن بیشتر باشد. به همین دلیل در وب سایت مونوپن، تا زمانیکه این بازار به حالت مناسب برای مزایده دامنه نرسیده است، از فعال کردن دکمه « بالاترین پیشنهاد » اجتناب شده است. اما مدل کسب و کار ما در این حوزه در زمان مناسب، به شکلی مناسب عمل خواهد کرد.

 

پنج نکته کلیدی برای خرید دامنهپنج نکته کلیدی برای خرید دامنه

   اگر خریدار هوشمندی باشیم، باید از خودمان بپرسیم:  چرا باید این دامنه را بخرم؟
با توجه به منحصر به فرد بودن نام دامنه، خرید شما می بایست نیازهای ارزشمند یک نام خوب، برای یک شروع خوب را برآورده کند.
- یک نام مناسب باید نیازهایی از هدف، محصول، کیفیت و یا ارائه خدمات در کسب و کار شما را تحت پوشش قرار دهد. به عنوان مثال، برای یک تجارت در حوزه آرایشی و بهداشتی، یک نام با ترکیبی از کلمه  Soft  بسیار مناسب تر از یک نام با ترکیبی از کلمه Strong است.
-  خرید دامنه امکان حمایت حقوقی به شکلی قانونی را داشته باشد.
- با خرید دامنه ای با ویژگی های مد نظرتان، به جای هزینه، یک سرمایه گذاری صحیح انجام داده باشید.
- با خرید دامنه ‌ای مناسب،  به متمایز شدن کسب و کارتان از دیگران کمک کرده باشید.
- خرید دامنه ای خوب است که بتواند در ذهن مخاطب، درک درستی از نوع فعالیت شما ایجاد نماید.

   چنانچه شما به دنبال خرید دامین هستید، می توانید با درنظر گرفتن این نکات گزینه ای مناسب را از میان دامین های ثبت شده انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید یک راه مطمئن در حفظ مالکیت نام برند در حوزه خرید دامین، خرید پکیجی از دامنه های یک نام است. مطمئن و هوشمندانه عمل کنید تا با یک انتخاب خوب، یک شروع خوب داشته باشید.

 

logo-samandehi

عضویت در خبرنامه